איך לנקות לוח מחיק בעדינות וללא חומרים כימיים כדי לשמור על איכותו

לוח מחיק הוא אחד הכלים היעילים ביותר בכל משרד, בכל חדר ישיבות בעסק, בכיתות לימוד, בחדרי עבודה של מעצבות פנים ואפילו בבית לצורך ציון משימות יומיומיות. הלוח המחיק מהווה כלי נוח במיוחד לתכנון, לשיתוף, לתזכורות וכמובן גם להעברת מסרים. גם בדור הדיגיטלי בו הכול נרשם ומתועד בטלפון שמזכיר לנו כל מטלה בנאמנות ראויה לציון, עדיין אין כמו הלוח שניצב מול העיניים ומזכיר לנו דברים חשובים. 

איך לנקות לוח מחיק בעדינות וללא חומרים כימיים כדי לשמור על איכותו

לוחות מכל הסוגים ולכל מטרה

קיים מגוון גדול מאוד של לוחות מחיקים. החל מלוח מגנטי לבן וכלה בלוחות עשויות זכוכית מחוסמת יוקרתיות במיוחד. גם סדרי הגודל של הלוחות משתנים כאשר יש לנו את הלוחות הקטנים אך יש גם חדרים שלמים שקירותיהם עשויים מלוחות מחיקים גדולים.

הבעיה המרכזית עם כל הלוחות מכל הסוגים זו המחיקה. אנחנו רוצים שתהיה לנו האפשרות לשמור על הלוח נקי וחדש תוך שיש לנו אפשרות למחוק הודעות קודמות ולהשאיר אחרינו את הלוח נקי לחלוטין לשימוש הבא.

השאלה אם זה אפשרי בכלל.

לוח מחיק – לא לשימוש חד פעמי

כל מי שקונה לוח מחיק, קונה אותו כמובן לצורך שימוש רב פעמי. במיוחד אם מדובר בלוחות יקרים שמותקנים בתוך הקיר ומצופה מהם שימוש ארוך טווח.

אז כאן צריך פשוט ללמוד איך לתחזק נכון את הלוח כדי שהוא יעניק לנו מענה איכותי לאורך זמן.

לכל סוג של לוח יש את הוראות הניקוי שלו וחשוב מאוד להיצמד להוראות היצרן.

לוח מתוחזק

כדאי להקפיד על הסרת האבק בכל יום בעזרת מטלית נקייה כדי לשמור על המראה הנקי של הלוח.

מעבר לכך הבחירה בחומרי הניקוי תלויה בסוג הלוח. אינו דומה לוח מגנטי ללוח עשוי זכוכית. בכל מקרה, כאשר מדובר בלוח יקר, תמיד כדאי להימנע משימוש בחומרים אגרסיביים שעלולים להרוס את הלוח. 

עם שימוש נכון בלוח, עם כלי הכתיבה המיועדים לכך, לא יהיה צורך ביותר ממטלית יבשה שתמחק את הטקסט. אם תרצו להבריק את הלוח תוכלו לעשות את זה עם מטלית לחה או מקסימום באמצעות תרסיס מיוחד לניקוי לוחות והלוח ישוב לקדמותו.

אם הניקיון אינו משביע את רצונכם, כדאי שתנסו לנקות בעזרת תרסיס לניקוי חלונות. ברוב המקרים הלוח יתנקה ויקבל מראה חדש ונוצץ ממש. החומר הזה נכון ומתאים לכל סוגי הלוחות.

ניקיון בלי אגרסיות מוגזמות

אם קורה ויש כתם עקשן בגלל שימוש בטוש רגיל שאינו מיועד ללוח שאינו יורד עם חומרי הניקוי הסטנדרטיים, כדאי לחשוב על שימוש עדין באצטון עם מעט צמר גפן או שימוש בספוג הפלא שיסיר את הכתם. אך זה כמובן רק לאחר ניסוי בפינה נסתרת ועבודה זהירה במיוחד שתבטיח שהלוח לא יינזק.

חשוב להרחיק מאזור הלוח טושים שלא מיועדים לשימוש בלוח שלכם כדי למנוע טעויות ושרבוטים שלא תצליחו להיפטר מהם.