ארגון וניהול משק בית עם לוח מחיק

מעבר להיותו כלי פרקטי, לוח מחיק מאפשר לכם לשתף כל יושבי הבית בתהליך ארגון וניהול משק הבית. בעזרת שיתוף משימות על הלוח, תוכלו לקבוע פגישות, להציג רשימת משימות יומיות, שבועיות וחודשיות ותוכלו ליצור תחושת אחריות ובעלות משותפת. לוח מחיק מציג דרך קלה ונעימה לעבודת צוות ושיתוף פעולה, שכן בני המשפחה עובדים יחד כדי לתמוך אחד בשני במילוי המשימות. במאמר זה נחקור את היתרונות הרבים של שימוש בלוח מחיק לארגון וניהול הבית ונציע טיפים ואסטרטגיות להפקת המירב מהכלי הנפלא הזה. 

ארגון וניהול משק בית עם לוח מחיק

איך לנהל משק בית עם לוח מחיק?

כמו בנדל"ן, כך גם כאן- לוקיישן 

חשוב למקם את הלוח במקום גלוי בבית, ממנו יהיה ניתן לראות ולגשת אליו בקלות. קחו בחשבון גם את הגובה וודאו שהלוח נמצא בגובה ממנו ניתן לראות בקלות. אם יש לכם ילדים קטנים ייתכן שתצטרכו לתלות אותו נמוך יותר על הקיר כדי שגם הם יוכלו לראות אותו. בחרו בלוח גדול מספיק שניתן לקרוא ממנו בקלות מרחוק, מה שיבטיח כי המידע יהיה קריא ונגיש לכל יושבי הבית. על ידי כך, תוכלו להבטיח שכולם בבית מודעים למה שצריך לעשות ומתי, מה שיכול למנוע בלבול וקונפליקטים ויספק תחושה טובה של שיתוף פעולה.

הכניסו חיים ותנועה 

הפכו את הלוח למושך מבחינה ויזואלית וקל לקריאה. השתמשו בצבעים שונים עבור קטגוריות שונות כגון פגישות, מטלות, ואירועים בבית הספר. השתמשו בטושים צבעוניים כדי להוסיף גבולות דקורטיביים והקפידו לשמור על עדכניות. מחקו משימות שלא הושלמו על מנת למנוע בלבול והבטיחו שכולם מודעים מה צריך לעשות ושהלוח מהווה מקור עניין וחיים בבית המלכד את כולם סביב מטרה משותפת. 

הנושא הכי חם בבית: האצלת משימות 

ילדים לא אוהבים שאומרים להם מה לעשות, אבל עם לוח זה יותר קל, מהנה וכייפי. תמיד תוכלו לומר 'אנחנו עושים היום את מה שכתוב על הלוח'. כפרס, כיוון שילדים אוהבים לצייר, תוכלו להבטיח להם כי הם יוכלו למחוק את המשימה שמילאו בעצמם או לצייר בפינת הלוח ציור שהם אוהבים כפרס. לוח יכול להיות חבר טוב בבית, כזה שעוזר לכם- כהורים, במטלות הבית. תנו לו להאציל משימות. הפכו אותו לחבר קרוב, לחלק מהמשפחה. 

חגגו הישגים: אל תשכחו לחגוג כשהמשימות והאחריות הושלמו! 

אמרנו כבר שילדים אוהבים לצייר. בפרט על לוח מחיק. נסו זאת. נסו לקבוע יום בשבוע בו כל מי שמילא את מטלותיו במהלך השבוע שחלף יכול להשתתף ב'מסיבת הלוח'. במסיבות הלוח הילדים מקבלים שפע של צבעים מחיקים איתם הם יכולים לצייר כל מה שיחפצו. הלוח כולו שלהם. זו יכולה להיות דרך מצוינת לבנות מומנטום ולשמור על מוטיבציה לכולם. הילדים מחכים ליום הזה ואתם מקבלים שותף אהוד בבית שעוזר לכם במשימות. 

מחפשים להאציל משימות בצורה נעימה? 

אנחנו בחברת Only Boards מציעים מגוון לוחות בגדלים שונים שגם שומרים על אסתטיות החלל שלכם וגם מלכדים את המשפחה סביב מרחב משותף. צרו איתנו קשר עוד היום ואפשרו ללוחות שלנו להיות חלק מהמשפחה שלכם.